Obrázek

V životě každé ženy přijde dříve nebo později okamžik, kdy pohled do zrcadla odkryje vzniklé nebo množící se vrásky a my začneme přemýšlet o nějakém radikálnějším řešení pro návrat naší krásy a mládí. Představujeme si, že skalpel nebo laser nám pomůže a tak začneme hledat adresy klinik nebo doporučení klientů. Ale hledat není třeba! Příroda nás už obdarovala přístrojem pro uzdravování a omlazování těla a obličeje – naše ruce. Na prstech máme kolem 2 500 receptorů na 1 cm2 a to znamená velkou citlivost a účinnost doteků. Zde mluvíme o fyziologickém liftingu a vycházíme z poznatků anatomie a fyziologie. Pojivová tkáň se rozrůstá jako pavučina a slepuje dohromady všechny struktury obličeje. Naše jemné a elastické svaly se stávají pevnými a nepružnými, zkracují se a stahují se. Obalující svaly fascie už nekloužou, povrch obličeje tvrdne a stárne. Víte, co dělají plastičtí chirurgové? Skalpelem rozřezávají všechny srůsty, usekávají „nepotřebné“ a natahují vyschlé a nepružné tkáně. Ale když se do práce pustí naše ruce, tak bez narušení integrace pokožky můžeme vrátit svalům elasticitu, uvolnit stažené struktury a posunut měkké tkáně tam, kam patři.

Vytvořila jsem pro vás řadu liftingových technik pro odstranění napětí v oblasti dolní a horní čelisti, čela, spánků, očního okolí a okolí úst, kde jsem využila mechanizmu vzniku elektrické polarizace živých tkání při deformaci. Jednoduše řečeno, teplo prstů při působení roztažením na měkké tkáně vytváří náboj tzn. živou elektřinu, která obnovuje a strukturalizuje vlákna. Tyto techniky opravdu omlazují, snižují procesy řídnutí okostice a stimulují formování silného obličejového rámu, který přetrvává dlouhé roky. Pomocí technik se celkově modelují kostně - svalové struktury a probíhá vyvažování vazivového spojení, což žádná jiná metoda nedokáže.

Omlazování obličeje není možné bez práce s krkem, jelikož je to spojení hlavy a trupu, ale také i nejslabší místo tělesné schránky. Zkrácený a zdeformovaný krk stahuje pokožku obličeje a je příčinou mnoha estetických vad, proto se v kurzu Zlatá kolekce liftingovych technik často věnujeme této části těla.

Při tvorbě technik jsem vycházela z postulátu Koncepce fyziologického modelování a omlazování obličeje a těla o celistvosti tělesného plátna – obalu těla. Mechanizmus stárnutí obličeje je jeho stažení k centru a dolů, které se děje v kontextu celkového posunu tkání na těle. S věkem přední část těla „sjíždí“ dolů a zadní – jako spojený řetězec – „vyjíždí“ nahoru. Abychom provedli lifting obličeje, tj. zvedli tkáně nahoru, musíme „posunout“ pokrývku hlavy – kraniální aponeurózu - určitým směrem.

Kurz Zlatá kolekce liftingovych technik vám pomůže zachránit váš přirozený půvab, odstranit vrásky a asymetrie, vytvořit podkoží a zharmonizovat obličejové rysy. Jako sochař pocítíte svůj obličej a zjistíte, že tento pocit je nepopsatelný.