Poznejte svého nepřítele aneb co za každou vráskou stojí

poznej nepřítele 

 

Už víme, že vrásky způsobují svaly, které jsou v trvalém hypertonu. Za každou vrásku je odpovědný jiný sval/svalová skupina. Obličejové svaly se jedním koncem upínají ke kostem a druhým vrůstají do kůže, že jsou napjaty na povrchu lebky a jejich zdraví závisí i na kvalitě krevního a lymfatického systému. To vše působí jako provázaný harmonizovaný celek a pokud je vše v pořádku, obličej si dlouho udrží mladistvý vzhled.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Milujeme své vrásky

Milujeme své vrásky

Milujeme své vrásky. Milujeme své vrásky! Milujeme své vrásky?

Popřemýšlet o tom mne donutila dnešní procházka s neteří. Koupila jsem jí zmrzlinu, bloudily jsme parkem, stály u rybníka a krmily labutě suchými rohlíky. A pak jsme se posadily na lavičku k odpočinku.

Ale nejprve musím říci, že moje neteř má 8 let, je rozumná a dokonce i moudrá, že promluvit si s ní je potěšením. Věnuji se tématu krásy, biomechanice stárnutí a omlazení, proto jsem se jí zeptala: „Chceš být krásná žena, až vyrosteš?“ A víte, co odpověděla? Řekla, že každá žena si chce o sobě myslet, že je krásná, a ona si to také tak bude myslet.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Akademie Xany Bati: Omlazení, poznání, úspěch

Akademie Xany BatiVítám všechny, kdo čtou moje stránky, kdo se zúčastnil přednášek nebo seminářů, absolvoval Školu modelování a omlazování obličeje a těla nebo si právě teď uvědomil, jak je důležité osvobodit tělo, aby vytvořilo harmonický prostor pro duši.

Poslední měsíce hodně přemýšlím nad smyslem života a nad tím, co bych měla ještě stihnout udělat, aby moje pozemská cesta do posledního dechu byla naplněná radostí a tvořivostí. Přistupuji k tomu bez ambicí, s pokorou a velkou touhou prožít okamžiky naplněné vzájemným lidským pochopením a obohacováním.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Jak srovnat krční páteř

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Tělo a mysl k sobě neoddělitelně patří

 mysl a tělo

Tělo a mysl k sobě neoddělitelně patří, mysl bez těla neexistuje. Obojí se rozvíjí – tělo od početí, mysl od narození. Odborníci tvrdí, že tělo se rozvíjí a dospívá do 24 let a od tohoto věku začíná stárnout.

A mysl? O jejím stárnutí jsem dosud neslyšela nic.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Nechte článek vyrůstat v jeho původní zahradě

autentičnost

Dnešní článek bude o věcech, které se zdaleka netýkají dominujícího tématu mého blogu – šíření informací o tom, že ani nemoci, ani stárnutí organizmu nejsou povinné, že se jim dá předejít. Ale protože název domény je xanabati.cz, tak si myslím, že jeho náplní je všechno z okolního světa, co intonuje v mé osobnosti a na co mám určitý názor.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Nosoústní rýhy: Příčina vzniku a cesty odstranění

 

nosoústní rýhy

Jak již víte z předešlých článků, hypertonus mimických svalů se objevuje v místech jejich připojení ke kůži.

Nosoústní rýhy mají v dospělosti horní část v hypertonu a dolní povolené. Do těchto míst jako do kapes začíná natékat lymfa a tkáňový tuk. Lymfatické uzliny ve vrstvě tkáně přestávají pracovat. Nahromaděné tekutiny zbavují kůži vypjatosti, je pórovitá a povadlá.

Tento stav způsobují

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Etalonové parametry v našem obličeji a některé patologie

 

Liza Minelli

U všeho v našem obličeji existují etalonové parametry. Seznámíme se s  nimi.

  • Vzdálenost očí od sebe má být rovna délce jednoho oka.

 vzdálenost oči

Za nedostatek lze považovat oči postavené příliš daleko od sebe (vzdálenost je větší než délka oka), a blíže postavené oči (vzdálenost je menši než délka oka). Pro pokračovaní se prosím přihlaste.

Jakou máme tvář aneb Průvodce moderními technologiemi

Jakou máme tvářJe jasné, že od toho, jakou máme tvář,

se mnohdy odvíjí náš život.

Koho si myslíte, že vezmou do práce, mladého nebo staršího člověka?

Jistěže mladého. Obličej je jedním z hlavních ukazatelů našeho věku! Divíte se pak, že si chce žena uchránit svou mladost a přitažlivost co nejdéle? Už i muži často potvrzují, že pěstěná, mladě vypadající tvář je kapitál, který je třeba si chránit. Podle výsledků American Society of Plastic Surgeons mužská plastika byla na čtvrtém místě mezi operativními zákroky. Unavené, zestárlé oči, to je špatný znak pro kariéru, proto je třeba postarat se o ně co nejdříve.

Pro pokračovaní se prosím přihlaste.